EREDMÉNYEINK, AMIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK és KIVÁLÓ TANULÓINK, TANÁRAINK
Országos, nemzetközi, egyéb szakmai bemutatók, rendezvények, versenyek, fesztiválok:
2019/2020:
Esemény megnevezése | Eredmény |
IX. Kádár Ferenc Országos Népzenei és Néptánc Verseny – Dévaványa | Szabó Ákos- Ezüstminősítés Patkós Sándor-Patkós Dániel- Aranyminősítés Fejes Balázs- Aranyminősítés Daloló Pacsirták és Túri Zsiványok- Aranyminősítés Túri Zsiványok- Ezüstminősítés. Tanárok: Csider István és Pusztai Katalin |
A Gyermek és Ifjúsági Citerazenekarok XXI. Túri Találkozója – Mezőtúr | Aranypáva térségi minősítőn: Szabó Ákos- Dicséretes Országos minősítőn: Fejes Balázs- ARANYPÁVA Patkós Dániel-Patkós Sándor- ARANYPÁVA Túri Zsiványok- ARANYPÁVA Daloló Pacsirták és Túri Zsiványok- ARANYPÁVA Tanárok: Csider István és Pusztai Katalin |
Promenád Kupa-Hódmezővásárhely | Csizmáskandúr-felnőtt korosztály- Aranyminősítés Burlesque-felnőtt korosztály- Aranyminősítés Oroszlánkirály-Junior korosztály- Aranyminősítés SummerLovin- Junior korosztály- Aranyminősítés Lakatos Veronika Klaudia szóló haladó Latin III. hely Csekő Nikoletta Rózsa, szóló középh. latin III. hely Dankó Kende Péter és partnere középh. st. III. hely Dankó Kende Péter és partnere középh. latin III. hely Koziel Patrícia középhaladó latin VII. hely Tanár: Meszlényi Viktória Judit |
XII. Kner Kupa- D Országos Bajnokság és Klubközi Táncverseny Márton Dorina Emlékverseny és Mezőtúri Művészeti Iskolás Táncverseny | Tömösközi Kata Berta és partnere- I. hely Csizmáskandúr-felnőtt korosztály- Aranyminősítés Burlesque-felnőtt korosztály- Aranyminősítés Oroszlánkirály-Junior korosztály- Aranyminősítés SummerLovin- Junior korosztály- Aranyminősítés Lakatos Veronika Klaudia felnőtt szóló haladó latin II. hely, Lakatos Veronika Klaudia- Szentesi Anett Flóra felnőtt haladó duó II. hely, Lakatos Veronika-Lakatos Ádám Károly rumba kűr ezüstminősítés Csekő Nikoletta szóló Ifj. középh. latin I. hely Varga Ágnes szóló Ifj. középh latin II. hely Nagy Szedra szóló Jun. II. középh. latin II. hely Patkós Zsófia Jun. I szóló cha-chacha-arany, rumba- ezüstminősítés, Bajcsi Szabina Jun. I szóló cha-chacha-arany, rumba- ezüstminősítés Rácz Dzsenifer szóló Jun. II középh. latin III. hely Kovács Máté Zoltán-Rafael Hanna gyerek páros chachacha ezüst, rumba arany, angolkeringő arany minősítés, Szabó Luca Zselyke gyerek szólóchachacha, rumba aranyminősítés, Farkas Lajos István-Turai Zsóka gyerek páros chachacha, rumba arany, angol k. ezüstminősítés, Arany Viktória gyerek szólóchachacha, rumba arany, Arany Virág gyerek szóló chachacha, rumba ezüst, Arany Adrián-Arany Viktória gyerek páros chachacha, rumba, angol k. arany minősítés. Kupai Lilla gyerek szólóchachacha rumba ezüst minősítés, Rácz Dzsesszika gyerek szóló chachacha, rumba aranyminősítés. Benczúr Dorina-Mácsai Regina Fanni duó Jun I. haladó I. hely, Kalmár Zita-Koziel Patrícia Jun. I haladó III. hely, Benczúr Dorina Jun.I haladó szóló I. hely, Mácsai Regina Fanni Jun. I haladó szóló III. hely Szabó Ákos-Mácsai Regina Fanni Jun. I páros V. hely, Dankó Kende Péter és partnere Jun. I standard III. hely, latin I. hely, Koziel Patrícia kh. Jun. I latin V. hely Tanár: Meszlényi Viktória Judit |
2018/2019:
Esemény megnevezése | Eredmény |
Térségi Kóta minősítés – Mezőtúr | Daloló Pacsirták a Túri Zsiványok kíséretével- Arany fokozat, Különdíj Patkós Dániel- Dicséretes Patkós Sándor- Kiváló Tanárok: Csider István és Pusztai Katalin |
VIII. Kádár Ferenc Országos Népzenei és Néptánc Verseny – Dévaványa | Daloló Pacsirták a Túri Zsiványok kíséretével- Arany fokozat, Különdíj Patkós Dániel- Ezüst fokozat Patkós Sándor- Arany fokozat Fejes Balázs- Arany fokozat Tanárok: Csider István és Pusztai Katalin |
V. Országos Bihari János Hegedű – és Vonós Kamarazenei Fesztivál – Abony | Csányi Luca gordonka- Aranyminősítés Tanár: Sindel Liza Zg.: Domokiné Dékány Dóra |
Népzenei Együttesek Országos Minősítése – Mezőtúr | Patkós Dániel- Ezüstminősítés Patkós Sándor- Aranyminősítés Fejes Balázs- Aranyminősítés Tanár: Csider István |
Fekete Sas Kupa – Hódmezővásárhely | Vegyes Junior Latin Formáció (Oroszlánkirály)- II. hely, (SummerLovin)- II. hely Szóló lány kategória: Benczúr Dorina GyerekLatin- II. hely, Koziel Patrícia Gyerek Latin IV. hely, Kalmár Zita Kinga Gyerek Latin V. hely Duó lány kategória: Benczúr Dorina-Mácsai Regina Fanni JuniorLatin IV. h. Kalmár Zita Kinga- Koziel PatríciaGyerek Latin V. hely, Páros tánc: Dankó Kende Péter-Benczúr Dorina Gyerek Latin- III. h. Tömösközi Kata- Reszelő Dániel felnőtt D kat.- I. hely Tanár: Meszlényi Viktória |
ZENEVARÁZSLAT – Négykezes Zongoraverseny Határok Nélkül – Eger | Major Zoltán- Debreceni Dániel- Bronzminősítés Tanár: Kun Katalin Molnár Zsófia- Tömösközi Zsófia Dorka- Bronzminősítés Tanár: Domokiné Dékány Dóra |
IV. Regionális Blockföte Verseny – Tápiószentmárton | Gácsi Éva- Bronzminősítés Koziel Patrícia- emléklap Tanár: Földes Mónika Zg.: Pusztai Katalin |
III. Tavaszváró Szabadidősport Országos Bajnokság – Nyíregyháza | SummerLovin latin vegyes formáció II. hely Oroszlánkirály latin vegyes formáció III. hely Csizmás kandúr latin lányformáció III. hely GipsyQueens latin lányformáció I. hely Páros tánc: Farkas Lajos István- Arany Virág Lívia Gyermek I. kezdő latin IV. helyezés, Arany Adrián-Arany Viktória Lili- Gyermek II. kezdő latin III. helyezés Szabó Ákos-Mácsai Regina Fanni- Junior I. középhaladó latin V. helyezés, Dankó Kende Péter- Benczúr Dorina- Junior I. középhaladó latin VI. helyezés Duó lány: Mácsai Regina Fanni-Benczúr Dorina- Junior I. középhaladó latin II. helyezés, Patkós Karina-Márton Regina- Junior I. középhaladó latin IV. helyezés, Kalmár Zita Kinga- Koziel Patrícia Junior I. középhaladó latin V. helyezés Szóló lány: Varga Ágnes Ifjúsági középhaladó latin IV. helyezés, Csekő Nikoletta Rózsa Ifjúsági középhaladó latin VI. h. Tanár: Meszlényi Viktória |
Cívis Népzenei Fesztivál – Debrecen | Daloló Pacsirták és Túri Zsiványok – Arany Cívis minősítés Tanár: Csider István és Pusztai Katalin, akiknek szakmai munkáját elismerő oklevéllel jutalmazták |
9. Tánc-kiállítás Modern- Kortárs Táncművészeti Verseny – Budapest | NEON csoport Emlékül- II. hely Papp Dorina szólója- Különdíj Süveges Eszter- Vaskó Iringó duett-Különdíj NEON csoport Zűrzavar a metróban- Különdíj Tanár: Gulyás Gerda |
„MezőTour” VI. Országos Táncfesztivál és Szarvas Katalin VIII. Növendékkoreográfusi Verseny – Mezőtúr | Koreográfusi verseny: I. hely: NEON csoport Áruló Pete Lara Pete Alexa duettje Dorogi Nóra- Pete Alexa duettje II. hely: Majoros Zsuzsanna- Hajdú Hédi duettje Fesztivál: Aranyminősítés: EKRÜ csoport Denevérek tánca BÍBOR csoport Pizsama Party NEON csoport Zűrzavar a metróban Süveges Eszter- Vaskó Iringó duettje Ezüstminősítés: Szabó Zelma- Szabó Zille duettje EKRÜ csoport Lepellel borítva Bronzminősítés: Major Csenge Kata szólója Különdíj: Papp Dorina szólója NEON csoport Emlékül Tanár: Gulyás Gerda |
V. Mezőtúri Művészeti Iskolás Táncverseny – Mezőtúr | SummerLovin vegyes latin formáció II. hely Oroszlánkirály vegyes latin formáció II. hely Csizmás kandúr latin lányformáció II. hely GipsyQueens lányformáció latin II. hely, Burlesque lányformáció latin III. hely Páros tánc: Farkas Lajos István- Arany Virág Lívia Gyermek I.- Aranyminősítés + különdíj Arany Adrián-Arany Viktória Lili Gyermek II.- aranyminősítés + különdíj, Farkas Lajos István- Arany Virág Lívia Gyermek I. ezüstminősítés, Arany Adrián-Arany Viktória Lili Gyermek II. ezüstminősítés Duó lány: Lakatos Veronika Klaudia- Szentesi Anett Felnőtt középhaladó latin III. hely, Mácsai Regina Fanni-Benczúr Dorina- Junior I. középhaladó latin IV. helyezés Patkós Karina-Márton Regina- Junior I. középhaladó latin VI. helyezés, Kalmár Zita Kinga- Koziel Patrícia Junior I. középhaladó latin V. helyezés Szóló lány: Nagy Szedra Junior II. középhaladó latin III. hely Benczúr Dorina Gyerek II. középhaladó latin VI. hely Mácsai Regina Fanni Junior I. középhaladó latin V. h. Tanár: Meszlényi Viktória |
Éneklő Ifjúság „B” Kategória – Szolnok | Daloló Pacsirták és Túri Zsiványok- Arany minősítés, Különdíj kiemelkedő, autentikus élményt nyújtó előadásukért Tanár: Csider István és Pusztai Katalin |
VIII. Mezőtúri Zeneszerzői Pályázat | Bán Lőrinc Péter II. díj Gácsi László (volt tanítvány) I. díj, Közönségdíj Uhljar Mihály (volt tanítvány) II. díj |
Kóta Aranypáva Országos Népzenei Minősítő – Debrecen | Daloló Pacsirták és Túri Zsiványok – Arany fokozat Tanár: Csider István és Pusztai Katalin |
IX. Szolnoki Táncművészeti Fesztivál – Szolnok | Pete Lara: II. hely Neon csoport, Áruló- I. hely Neon csoport, Emlékül- I. hely Neon csoport, Zűrzavar a metróban- I. hely Tanár: Gulyás Gerda |
III. Országos Tuka Zsigmond Citeraverseny – Budapest | Patkós Dániel- Patkós Sándor duó- I. díj Fejes Balázs szóló- II. díj Tanár: Csider István |
2017/2018:
Esemény megnevezése | Eredmény |
19. Szolnoki Gulyásfesztivál keretében megszervezett népzenei tehetségkutató verseny- Szolnok | Fejes Balázs- citeraszóló I. díj Méhecske Citerazenekar és Daloló Pacsirták I. díj Tanár: Csider István és Pusztai Katalin |
VII. Kádár Ferenc Országos Népzenei és Néptánc Verseny- Dévaványa | Fejes Balázs Arany fokozat Túri Zsiványok Arany fokozat Daloló Pacsirták a Túri Zsiványok kíséretével Arany fokozat Tanár: Csider István és Pusztai Katalin |
IV. Országos Bihari János Hegedű – és Vonós Kamarazenei Fesztivál- Abony | Csányi Luca gordonka-Gácsi László zongora Ezüstminősítés Tanár: Sindel Liza és Iváncsó Viola Hegedűs kamaracsoport Bronzminősítés Tanár: Bereczki Lászlóné |
Népzenei Együttesek Országos Minősítése-Mezőtúr | Túri Zsiványok Citerazenekar- Aranypáva fokozat Daloló Pacsirták a Túri Zsiványok kíséretével-Aranypáva fokozat Tanár: Csider István és Pusztai Katalin |
Aktív Kupa- Budapest | Nagy formáció- GipsyQueens I. hely Kis formáció- Burlesque- IV. hely Márton Dorina- Nagy Szedra Jun. I. latin duó-I. hely Szabó Ákos- Mácsai Regina Fanni- Gyerek II.kezdő páros latin I. hely Mácsai Regina Fanni-Benczúr Dorina Gyerek II.kezdő duó latin II. hely Mácsai Regina Fanni- Gyerek II. kezdő szóló latin V. hely Dankó Kende Péter- Benczúr Dorina- Gyerek II. kezdő páros latin II. hely Benczúr Dorina Gyerek II. kezdő szóló latin IV. hely Nagy Szedra Gyerek II. I. hely Nagy Szedra- Márton Dorina Jun. I. Duó latin VI. hely Szentesi Anett Jun I. szóló latin V. hely Lakatos Veronika Klaudia Ifj. szóló latin VI. hely Pápai Kerubina Dea Jun. I. Szóló latin I. hely Győri Adrienn- Kötél Lolita Felnőtt duó latin I. hely Kalmár Zita Kinga gyerekszóló kezdő latin VI. hely Kalmár Zita- Koziel Patrícia gyerek duó kezdő latin- III. hely Tanár: Meszlényi Viktória |
ZENEVARÁZSLAT – Négykezes Zongoraverseny Határok Nélkül – Eger | Molnár Zsófia- Tömösközi Zsófia Dorka- Bronzminősítés Tanár: Domokiné Dékány Dóra |
VI. Nemzetközi Zongora Fesztivál – Törökszentmiklós | Bagdán- Kiss Médea- Bronzminősítés Tanár: Iváncsó Viola |
Heves és Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Furulyaverseny – Gyöngyös | Koziel Patrícia- Dicséret Nagy Martin- Dicséret Szabó Enikő Boglárka- Dicséret Tanár: Kovács Anikó Zg.: Pusztai Katalin |
Éneklő Ifjúság Hangverseny „B” Kategória – Szolnok | Daloló Pacsirták és Túri Zsiványok- Arany minősítés, külön elismerés Tanár: Pusztai Katalin és Csider István |
VII. Mezőtúri Zeneszerzői Pályázat – Mezőtúr | Gácsi László I. díj, Közönségdíj, Előadói díj Uhljar Mihály (volt tanítvány) II. díj |
„MezőTour” V. Országos Balett és Moderntánc Fesztivál és Szarvas Katalin VII. Növendék Koreográfusi Verseny – Mezőtúr | Koreográfusi verseny: II. hely: Dávid Dóra- Jövőm felé Balla Réka- Bastidas Veronika- Majoros Kata- Soltész Anna- Varga Enikő- Behálózva Baukó Anna- Baukó Zengő- Baukó Csenge- Emlékszel? Pete Lara- Papp Lilien- Kötődés III. hely: Hasznos Petra- Dorogi Nóra- Varga Emese- Major Edit- Csík Anika- Halászy Eszter- Körforgás Csótya Lenne- Csótya Letti- Csekő Molli- Major Csenge- Nőnek lenni Csótya Lelle- Csótya Letti- Párban Fesztivál: Aranyminősítés: Papp Dorina- Zuhanás Bastidas Veronika- Nightride Pápai Ildikó- Áramlat Ezüstminősítés: Neon és Magenta csoport- Esőtánc Magenta csoport- Meggyfa Bronzminősítés: Bastidas Veronika- Kádár Fanni- Duetto Balett IV.- Variációk Balett IV.- Kirekesztve Tanár: Gulyás Gerda |
IV. Mezőtúri Művészeti Iskolás Táncverseny – Mezőtúr | Nagy formáció-GipsyQueens aranyminősítés Kis formáció-Burlesque aranyminősítés Vegyes formáció gyerek ezüstminősítés Patkós Karina- Márton Regina Gyerek kezdő duó latin II. hely Koziel Patrícia Gyerek I. Kezdő szóló latin I. hely Márton Dorina- Nagy Szedra Jun. I. latin duó II. hely Márton Dorina Junior latin szóló II. hely Dankó Kende Péter- Benczúr Dorina Gyerek II. kezdő páros latin II. hely Benczúr Dorina Gyerek I. Kezdő szóló latin II. hely Benczúr Dorina- Mácsai Regina Fanni Gyerek II. kezdő duó latin II. hely Mácsai Regina Fanni- Benczúr Dorina Gyerek II. kezdő duó latinV. hely Szabó Ákos- Mácsai Regina Fanni- Gyerek II. kezdő páros latinV. hely Lakatos Veronika- Felnőtt szóló latin II. hely Reszelő Dániel-Szentesi Anett felnőtt kezdő latin II. hely Kalmár Zita Kinga- Koziel Patrícia Gyerek kezdő duó latin I.hely Kalmár Zita Kinga Gyerek kezdő szóló latin IV. hely Nagy Szedra junior kezdő szóló latin II. hely Rácz Dorina Marianna junior kezdő szóló latin I. hely Lakatos Ádám- Kötél Lolita keringő kűr aranyminősítés Hajdú Viktor-Sólyom Petra rumba kűr ezüstminősítés Tanár: Meszlényi Viktória |
VIII. Szolnoki Táncművészeti Fesztivál – Szolnok | Bastidas Veronika – „A Fesztivál szólistája” Tanár: Gulyás Gerda |
II. Országos Tuka Zsigmond Citeraverseny – Budapest | Fejes Balázs- II. díj Tanár: Csider István |